חברות הייטק הפכו בעשור האחרון לחברות הכי גדולות ועשירות במשק. בעבר היו אלו חברות האנרגיה ויש שאומרים כי בעתיד יהיו אלו חברות התרופות, אך למעשה היום זהו תורן של חברות הייטק וחברות טכנולוגיה אשר מביאות לנו טכנולוגיות מתקדמות משנה לשנה. מי צריך לקבל ייעוץ ולמה הוא חשוב?

מי צריך לקבל ייעוץ?

ייעוץ לחברות הייטק הוא שירות חשוב מאוד שלא כדאי לוותר עליו. ייעוץ יכול לעשות את ההבדל בין עסק שמתחיל להרוויח לבין חברה מגמגמת שאין לה עוד מודל עסקי מתאים. לעתים יש רעיון נהדר שיכול לתפוס בעולם ולהיות להיט בכל יבשת אך היישום שלו הוא הבעיה. לעתים לא היישום שלו הוא הבעיה אלא דווקא המודל הכלכלי שלו הרי יש רעיונות מעולים שבסופו של דבר לא יצליחו להנפיק רווחים או להועיל לחברה אחרת שתרכוש אותם. למעשה הייעוץ ניתן מההתחלה, כבר לחברות סטארט אפ ועד לחברות הכי גדולות שיש.

למה הייעוץ חשוב?

ייעוץ לחברות הייטק חשוב מאוד כדי שהחברה לא תעשה טעויות קריטיות. לעתים יש חברות שמבצעות פעולות מסוימות שמביאים למיטוט כלכלי רציני בגלל שהן פספסו רעיון או תזמון לעשות משהו.

  • למשל, יכול להיות שיש חברה שיצאה בפרסומות לתוכנה או מוצר חדשניים לפני שהם סיימו את רישום הפטנט מה שיכול להיות בעייתי במיוחד. יכול להיות שיש חברה מסוימת שנכנסה לשוק בירידה או שלא חישבה בצורה נכונה את היתרונות שלה על אחרים.
  • יש דוגמאות רבות מדוע ייעוץ לחברות הייטק יכול לעשות פלאים, אך אחד הנושאים החשובים ביותר הוא עניין הבכירים. קשה מאוד לגייס בכירים לחברות הייטק גדולות ולכן בעלי חברות הייטק קטנות יכולים להתנחם בזה שלא רק להם יש דאגות.
  • למשל, לגייס עובד בכיר לתחום הבינה המלאכותית זה דבר קשה מאוד ואקטואלי וזו רק דוגמה כיצד ייעוץ עסקי יעזור לכם לתכנן את כוח האדם שלכם בצורה נכונה ואמינה.

עוד דבר שייעוץ עסקי לחברות יכול לסייע לכם הוא כמובן תכנון מערך העבודה. יכול להיות שאתם עובדים בצורה לא נכונה לפי מתודולוגיה שלא מתאימה לכם ועל כן כדאי שיועצים מנוסים יאמרו לכם מה דעתם בעניין.