כל חברה, גדולה וקטנה, חולמת לזכות במכרז גדול. מכרז גדול משמעותו הרבה עבודה, ולא רק נפח העבודה חשוב אלא גם הרווחים שטמונים בכך. בכל מה שקשור במכרזים ממשלתיים הממשלה עצמה מגישה הצעה לחברות שונות וכל אחד למעשה יכול לזכות בהתאם להצעה שהוא יציג. משרד הבריאות נזקק להרבה שירותים מצד חברות חיצוניות שיכולות לזכות במכרז ולעבוד עמו במשך שנים על גבי שנים. יש מכרזים שתוקפם למשך כמה שנים לצד מכרזים שנמשכים כמה חודשים כאשר כל משרד מציע מכרזים לפי הביקוש שלו וקובע את התנאים שחייבים להישקל בכובד ראש לפני ההצעה.

מכרזים ממשלתיים של משרד הבריאות

  • משרד הבריאות הוא למעשה האחראי הבלעדי על בתי החולים הציבוריים. יש הרבה בתי חולים ברחבי הארץ כאשר חלק' מהם נמנים כבתי חולים LEVEL 1 שמסוגלים להעניק טיפול בפגיעות החמורות ביותר ויש גם הרבה קופות חולים ומרפאות ציבוריות קטנות יותר. מכרזים ממשלתיים לגבי פעילותו של משרד הבריאות יכולים להגיע בכמה רבדים ולא תמיד הם קשורים לבריאות באופן ישיר. המכרזים יכולים להיות לגבי עובדי קבלן מסוימים שצריכים לבצע שיפוצים, תיקונים או התקנות בבתי החולים, שירותי אבטחה וכולה.
  • משרד הבריאות שאחראי על בתי החולים יכול להציע מכרזים לגבי מכשור רפואי מתקדם שאין לו. מכרזים כאלו יכולים להיות של עשרות מיליוני שקלים וכדאי להיערך אליהם בהתאם. כשיש צורך במכונות MRI  או מכונות CT חדשות, משרד הבריאות פונה לספקים במכרז כאשר השיקולים שלו הם בעיקר כספיים. בנוסף לציוד הגדול והיקר כמו מכונות רפואיות מתקדמות, גם מיטות לבתי חולים, כלי טיפול ואפילו סדינים ומצעים, כולם יכולים לזכות אתכם ברווחים גדולים בהמשך במידה ותזכו.

כשנדרש כוח אדם איכותי

חלק ניכר מהמכרזים הוא לגבי כוח אדם ולא לוגיסטיקה. במשרד הבריאות יש צורך בכוח אדם טיפולי כדי לספק שירותים שיכולים להיות רפואיים באופן ישיר או טיפול סיעודי או שיקומי. משרד הבריאות פועל עם גופים רבים כמו ביטוח לאומי או מכוני סיעוד ובתי הורים וכשעולה הצורך בעובדים חדשים לפעמים מכרז הוא הפתרון הטוב ביותר.