אבטחת מידע הפכה להיות האבטחה החשובה ביותר שיש, כאשר רשת האינטרנט מכילה בתוכה הרבה יתרונות אך גם הרבה סכנות שאורבות כדי להרוס ממסדי נתונים שלמים או להשתיל בהם שגיאות ו-וירוסים. אבטחת מידע היא שלב חשוב שאסור לזלזל בו לא משנה אם מדובר על עסק גדול או קטן, וזו הסיבה שכדאי לעבור ייעוץ מקצועי בעניין.

החשיבות הגדולה של אבטחת מידע

לא סתם כל אחד מכיר את המושג 'אבטחת מידע' ולמעשה כל עסק חושש ממנו. יש הרבה יתרונות לאחסון מידע בממסד נתונים כלשהו ולמרות סיסמאות של אותן פלטפורמות ולמרות אנטי וירוסים או ידע בסייבר קשה מאוד להגן באופן מוחלט מפני כל איום. כשזה מגיע לחברות גדולות שמגלגלות עשרות ומאות מיליוני שקלים, הצורך באבטחת מידע עולה עוד יותר. מי מחפש את אותו מידע? יש לא מעט אנשים שיודעים שהמידע רגיש עבור אותו ממסד או אותו עסק ולכן הם מנסים לשים את ידם לטובת ריגול עסקי למתחרים או דרישות כופר.

נוהל מפתח אבטחת מידע   

  • כדי לשמור על אבטח מידע מושלמת ככל הניתן יש צורך לעבוד בנהלים מסוימים כדי לא לבצע את הטעויות הקטנות והבסיסיות ביותר. ברמת הפרויקט היחיד וכל חלקיו ועד למתודולוגיה הכללית של הארגון או הממסד יש צורך לנהל ולפתח מערכות ממוחשבות מתאימות כדי שיגנו על המידע מכל משמר.

  • קיימות אפשרויות רבות כיצד אפשר להתגונן מפני איומים ברשת ואיומים מתוכנות כופר או כל גורם אחר עוין שיכול להסב לארגון או לעסק נזק ולכן יש צורך במגוון שיטות שיותאמו לשיטות של ההאקרים. כך למשל ניתן לפתח שיטות שונות שבכל שלב ובכל פריצה יידעו כיצד אפשר להתגונן, גם כאשר קו הגנה אחד קורס ונכשל במשימתו.

  • כל סוג של מערכת צריכה אבטחת מידע הולמת. בין אם מדובר על מערכות מידע שלמות, מערכות תשתית, מערכות בפיתוח עצמי, מוצרים שונים וכמובן כשעובדים מול לקוחות ומול המידע הרגיש שהם מזינים במערכות של אותו ארגון.

עמידה ביעדים ובתקציבים

חשוב לזכור שלמרות החשיבות העצומה של אבטחת מידע יש גם דברים שנמצאים מסביב ומטילים עליה צל. ניהול סיכונים חייב להילקח בחשבון גם במצבים בהם אבטחת המידע תיכשל, חישוב תקציבים כדי לעמוד ביעדים ההגיוניים של אותו עסק כדי שלא ייצא בהוצאות חמורות מהשמירה על המידע והנתונים שברשותו, ניהול הזמנים, ניתוח חלופות ושירותי מיקור חוץ שצריכים להישקל.

לקריאה נוספת על נוהל מפתח לחצו כאן