מדי שבוע מתפרסמים בישראל מכרזים עדכניים של משרדי הממשלה השונים – מכרזים ממשלתיים משרד הרווחה, החקלאות, הכלכלה ועוד רבים נוספים. מכרזים אלו פונים לקהל רחב של מספקי שירותים או מועמדים לקבלת משרות רלוונטיות ונועדו להבטיח קיום של תחרות הוגנות על אפשרויות תעסוקה אלו. מכיוון שהחובה על פרסום מכרזים ממשלתיים מעוגנת בחוק – מדובר במלאכה שצריכה לעמוד בסטנדרטיים משפטיים נוקשים וברורים. כדי לסייע בכך - חברות לניהול מכרזים ממשלתיים מציעות את שירותיהן בעבור משרדי הממשלה.

חשיבות הניהול של מכרזים ממשלתיים

  • ניהול בעזרת חברה ייעודית – מלאכת הניהול של מכרזים ממשלתיים מהווה משימה מורכבת וסבוכה. כדי לבצעה על הצד הטוב ביותר ולייעל את תהליך פרסום המכרז וסינון המועמדים מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה ייעודית המתמחה בתחום.

  • חסכון במשאבים ובכוח אדם – ניהול נכון של פרסום המכרז יאפשר למשרד הממשלתי לחסוך במשאבים שברשותו – החל מניהול נכון של תקציב המשרד וכלה במניעת בזבוז שעות עבודה יקרות של כוח האדם במשרד.

  • היכרות עם הפרטים הקטנים – תהליך ניהול מכרזים דורש בקיאות ושליטה ברזי הבירוקרטיה והמערכות הציבוריות הרלוונטיות לאישור המועמדים. חברת ייעוץ רלוונטית בקיאה בכל הפרטים הקטנים ביותר וכך הופכת את המשימה ליעילה ומקצועית יותר.

ניהול מכרזים של משרד הרווחה

את היתרונות הרבים שמציעות חברות המתמחות בניהול מכרזים ניתן להדגים דרך פעילותו של כל משרד ממשרדי הממשלה. כך למשל, פרסום מכרזים ממשלתיים משרד הרווחה יכול להתחיל רק לאחר הגדרת הצורך הספציפי של המשרד (הפעלת הוסטל לבוגרים על הרצף האוטיסטי, הפעלת פנימייה לנוער בסיכון בדרום הארץ וכו'). חברה מקצועית תוכל לנסח עבור המשרד הודעה פומבית בעלת נוסח בהיר וחד משמעי, וכך לסנן מראש מועמדים וגורמים שאינם רלוונטיים לביצוע הפרויקט. ניסוח ההודעה על המכרז חייב להתבצע בצורה מקצועית וקפדנית מכיוון שעל אותה מודעה לעמוד בסטנדרטיים המשפטיים שמכתיב החוק העוסק בנושא. כדי להקפיד על ניהול תקין של מכרזים ממשלתיים משרד הרווחה ולאפשר למשרד עצמו להתפנות מעיסוקים בירוקרטיים אלו – מומלץ לפנות לחברה העוסקת בתחום.