מאז שנת 1992 כל משרדי הממשלה במדינת ישראל מחויבים בפרסום מכרזים ממשלתיים סביב כל משרה או הצעה תעסוקתית לה הם מחפשים מועמד מתאים. חוק חובת מכרזים מגדיר כי על כל גוף ציבורי לפרסם מכרזים פומביים כדי להבטיח כי מיון וסינון המועמדים למשרה יתבצע בצורה שקופה, מקצועית ונקיית כפיים. בהעדר חובה לפרסום מכרזים קיימת סכנה כי אינטרסים פוליטיים, כלכליים או משפחתיים יתערבו בתהליכי חלוקת המשרות והתפקידים. בתוך כך, אחד המשרדים הממשלתיים המובילים בפרסום שוטף של מכרזים מעניינים ורווחיים הנו משרד התחבורה.  
מכרזים בולטים של משרד התחבורה
  • משרד מוביל בפרסום מכרזים – משרד התחבורה הנו אחד המשרדים המובילים בפרסום מכרזים ממשלתיים. מכרזים ממשלתיים משרד התחבורה חולשים על מגוון תחומים רחב ועל פעילות עסקית בהיקפים כלכליים משמעותיים.

  • מכרזים בתחום התחבורה – מכרזים ממשלתיים משרד התחבורה כוללים מן הסתם מיזמים ופרויקטים בתחום התחבורה, ביניהם למשל מכרזים לאחזקת קווי תחבורה ציבורית או ביצוע עבודות סלילה ותחזוקת כבישים ברחבי הארץ.

  • מכרזים בתחומים תומכים – גם מי שאינו מספק שירותים או מוצרים בתחום התחבורה יוכל למצוא מכרזים ממשלתיים משרד התחבורה שרלוונטיים לעסק שלו. משרד התחבורה מפרסם מכרזים לקבלת שירותי ניקיון, תחזוקה, תמיכה טכנית ועוד.

  • מכרזים למשרות דרך נציבות המדינה – כדאי לדעת שמכרזים למשרות בולטות במשרד התחבורה מנוהלים על פי רוב דרך נציבות שירות המדינה ולא דרך משרד התחבורה עצמו.

סיוע בניהול מכרזים ממשלתיים מובילים


ניהול מכרזים מהווה משימה מקצועית לא פשוטה, כזו אשר דורשת בקיאות, ניסיון והיכרות עם עולם התוכן הרלוונטי. כדי לוודא שהמכרזים הממשלתיים של משרד התחבורה אכן מנוהלים ומבוצעים בצורה הטובה ביותר האפשרית, חברות ייעוץ שונות המתמחות בניהול מכרזים מציעות לו את שירותיהן. חברת ייעוץ שכזו מלווה כל אחד ממכרזי המשרד מראשיתו ועד סופו – החל מסיוע בהגדרת הצורך ומאפייניו, דרך ניסוח המכרז משרד התחבורה הפומבי וכלה בבחינה מקצועית של כלל המועמדים, הספקים ונותני השירות. מידת מעורבותה של חברת הייעוץ בכל מכרז נקבעת בשיתוף עם המשרד הממשלתי המוביל ובהתאם לדרישות המכרז ורגישותו.