073-7549375

הורן יועצים בע"מ
ייעוץ אסטרטגי יסודי ומעמיק בתחום מערכות מידע

צרו קשר

לקבלת ייעוץ חינם ממומחי החברה

כתיבת מכרזים

מעוניינים לפתוח תפקיד או פרויקט למכרז ואתם זקוקים לעזרה כדי לכתוב אותו כראוי?
אנחנו כאן בשבילכם!

תוכן עניינים

מהו מכרז וכיצד כותבים אותו?

מכרז הוא תהליך שבו גוף עסקי כלשהו המעוניין לקנות מוצר או עבודה, מכריז על רצונו לקבל הצעות מחיר ממספר ספקים ו/או קבלנים. בין ההצעות שהוא מקבל, הוא בוחר את ההצעה המשרתת את האינטרסים שלו בצורה הטובה ביותר. כך הוא יכול לקבל את השירות האיכותי ביותר, היעיל ביותר ולעיתים גם הזול ביותר. לכן יש בפרסום מכרז יתרונות רבים עבור מפרסמיו.

כדי לכתוב מכרז, עסקים חייבים לפעול לפי סדרה של הנחיות ונהלים שהותוו על ידי הסוכנות הממשלתית או הארגון במגזר הציבורי. להלן השלבים האופייניים הכרוכים בכתיבת מכרז:

עיון במסמכי המכרז: בטרם כתיבת מכרז, עסקים חייבים לעיין במסמכי המכרז הנמסרים על ידי הסוכנות הממשלתית או הארגון במגזר הציבורי. זה כולל את הצעת המחיר, התנאים וההגבלות וכל מסמך רלוונטי אחר.

הבן את הדרישות: חשוב להבין את הדרישות המפורטות במסמכי המכרז. זה כולל את היקף העבודה, לוחות זמנים וכל דרישות טכניות או ביצועיות.

פתח הצעה: על בסיס הדרישות המפורטות במסמכי המכרז, על עסקים לפתח הצעה המתארת כיצד יעמדו בדרישות. זה כולל תיאור של השירותים או המוצרים המוצעים, תמחור וזמני אספקה.

להפגין ערך: כדי לזכות במכרז ממשלתי, עסקים חייבים להפגין ערך לסוכנות הממשלתית או לארגון במגזר הציבורי. זה כולל הפגנת מומחיות, מתן שירותים או מוצרים באיכות גבוהה ומתן תמורה לכסף.

הגשת ההצעה: לאחר השלמת ההצעה, עסקים חייבים להגיש אותה לסוכנות הממשלתית או לארגון במגזר הציבורי לפני המועד האחרון. זה כולל את כל המסמכים התומכים והאישורים הנדרשים.

ממה מורכב כל מכרז?

עם זאת, חשוב שתדעו, שכל מכרז מורכב משלושה חלקים עיקריים: משפטי, טכני וכלכלי. באופן טבעי למדי, לא כל בעל עסק בקיא בכל אחד מהנושאים האלה, ולכן לא כל אחד יכול לכתוב מכרז כראוי. אם גם אתם נמנים עם אותם בעלי עסקים ואינכם מתמצאים בתחום המכרזים, אתם חייבים להיעזר בשירותי כתיבת מכרזים. חברת הורן יועצים בע"מ היא חברה וותיקה אשר מעניקה שירותי כתיבת מכרזים, מכרזים ממשלתיים וייעוץ עסקי לכל עסק או ארגון בתחום טכנולוגיית המידע.

כל מכרז מורכב ממספר מרכיבים מרכזיים, ביניהם:

מכתב נלווה: מכתב נלווה הוא הקדמה קצרה להצעה. זה צריך לכלול סיכום של ההצעה, נקודות מכירה מרכזיות וקריאה לפעולה.

תקציר מנהלים: תקציר המנהלים מספק סקירה כללית של ההצעה. עליו להדגיש את היתרונות המרכזיים של ההצעה ולהדגים כיצד היא עומדת בדרישות המפורטות .

הקדמה: המבוא צריך לספק מידע רקע על העסק ולהפגין את המומחיות והניסיון שלו.

הצעה טכנית: ההצעה הטכנית מתארת כיצד העסק יעמוד בדרישות המפורטות ב- RFP. זה כולל תיאור מפורט של השירותים או המוצרים המוצעים, מפרטים טכניים ולוחות זמנים.

הצעה מסחרית: ההצעה המסחרית מתארת את התמחור עבור השירותים או המוצרים המוצעים. זה כולל פירוט מפורט של עלויות, כולל כל מיסים, עמלות או חיובים אחרים.

מסמכים תומכים: מסמכים תומכים עשויים לכלול אישורים, הפניות ומסמכים רלוונטיים אחרים המדגימים את היכולות והניסיון של העסק.

יתרונות בכתיבת מכרזים ממשלתיים

לכתיבת מכרזים ממשלתיים יכולים להיות מספר יתרונות לעסקים, ביניהם:

הכנסה מוגברת: זכייה במכרז ממשלתי יכולה לספק מקור הכנסה משמעותי לעסקים. חוזים ממשלתיים יכולים להיות ארוכי טווח, ולספק זרם הכנסה יציב.

אמינות מוגברת: זכייה במכרז ממשלתי יכולה לשפר את האמינות והמוניטין של העסק. זה מוכיח שהעסק מסוגל לספק שירותים או מוצרים באיכות גבוהה.

גיוון: כתיבת מכרזים ממשלתיים יכולה לעזור לעסקים לגוון את בסיס הלקוחות שלהם. זה יכול לעזור להפחית סיכונים הקשורים להסתמכות על לקוח או שוק בודד.

גישה לשווקים חדשים: זכייה במכרז ממשלתי יכולה לספק גישה לשווקים חדשים, כולל שווקים בינלאומיים.

הזדמנות לצמיחה: זכייה במכרז ממשלתי יכולה לספק הזדמנויות לצמיחה והתרחבות. זה יכול לכלול העסקת עובדים חדשים, השקעה בציוד או טכנולוגיה חדשים והרחבת הפעילות.

כתיבת מכרזים

אנחנו המומחים לכתיבת מכרזים!

ישנם גופים שבהם כתיבת מכרזים היא חובה על פי חוק. כך למשל, גופים ממשלתיים וציבוריים חייבים לפרסם מכרזים, לפחות לגבי חלק מהרכישות ומהעבודות הנדרשות עבורם; זאת על מנת לא לקדם מקורבים באופן שאינו הוגן. בכל מקרה, מכרז הפך להיות נפוץ גם בגופים ובארגונים קטנים יותר ופרטיים. מאחר ומדובר בהליך שמערב בתוכו כתיבה המחייבת הן מבחינה משפטית והן מבחינה כלכלית, מומלץ ביותר להזמין אדם המבין בכתיבת מכרזים; זאת כדי שלא יהיו טעויות וגם כדי לוודא שיהיה מי שיוכל לענות על דרישות המכרז כראוי, הן מבחינה כלכלית והן מבחינה טכנית. בחברת הורן יועצים בע"מ פועל צוות מקצועי ועתיר ניסיון. המומחים בחברה שלנו צברו מיומנות מעשית רבה בהכנה ובניהול של ניהול מכרזים ממשלתיים ופרטיים. אנו נשמח ללוות אתכם ולייעץ לכם לאורך כל הדרך.
לקבלת פרטים נוספים וייעוץ חינם אנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו עוד היום!

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
02-6310212