073-7549375

הורן יועצים בע"מ
ייעוץ אסטרטגי יסודי ומעמיק בתחום מערכות מידע

שימוש בAI בעסקים ומערכות מידע

בינה מלאכותית (AI) היא אחד התחומים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר בשנים האחרונות, והשימוש בה בעסקים ומערכות מידע הולך וגובר. בעזרת AI, עסקים יכולים לייעל תהליכים, לשפר את חוויית הלקוח ולהגביר את הרווחיות. עם זאת, השילוב של AI בארגון דורש חשיבה אסטרטגית וזהירות על מנת להימנע מבעיות פוטנציאליות.

יתרונות השימוש בבינה מלאכותית בעסקים

בינה מלאכותית מאפשרת לארגונים לבצע משימות רבות באופן אוטומטי, מה שמפחית את הצורך בעבודת יד אדם ומקצר את זמן הביצוע. מערכות AI מנתחות כמויות עצומות של נתונים ומספקות תובנות שמסייעות בקבלת החלטות מדויקות ומהירות יותר ומבצעות ניתוח לקוחות והעדפות, כך ניתן להתאים מערכות או פתרונות ללקוחות. קיצורי דרך ואוטומציות גורמות לקיצור תהליכים, חיסכון במשאבים ועוד. העובדים יכולים להישען על בינה מלאכותית לטיפול במשימות אשר יכולות לקחת זמן רב. נשמע כמו חלום לכל עסק, אך חשוב לשקול מספר היבטים לפני כן.

שימוש בAI בעסקים ומערכות מידע

סיכונים ושיקולים לפני שילוב AI

כניסה לתחום ה-AI בלי תכנון מוקדם ואסטרטגיה מסודרת יכולה להוביל לבזבוז משאבים וזמן. חשוב להגדיר מטרות ברורות ולהבין כיצד ה-AI תתמוך בהשגתן. לדוגמא, בחירה בבינה מלאכותית לא מפותחת או לא מיועדת לתחום עלולה לגרום להפסדים, תסכול בקרב העובדים ופספוס הזדמנויות.


יש לשקול את אופי החברה, לבדוק את המערכות הקיימות והכלים בהם העובדים משתמשים ולבדוק איכן ניתן לשלב בינה מלאכותית. הבחירה ב-AI יכולה להיות בשלבים, מחקר מקדים ותקופות ניסיון יתרמו לבחירה נכונה יותר לחברה. אין חובה לשימוש בבינה מלאכותית בכל ההיבטים בעסק, אלא רק בתור כלי בניתוח מידע או פתרונות אחרים.

מעקב איכות נדרש בהחלט עקב שינויים רבים שהבינה המלאכותית עוברת, לכן אין צורך לפטר עובדים באופן מיידי אלא לעשות בדיקות איכות, לעשות הדרכות ולהשתמש ב-AI בתור כלי ולא בתור תחלופה לעובדים. עסקים אשר פיטרו את עובדיהם ועברו לבינה מלאכותית התאכזבו לגלות את האי סדר השורר בתחום, זינוק מחירים ושינוי באיכות ובתוצאות המתקבלות בסוף. תהליכים מתוכננים מובילים לתוצאות טובות יותר לעובדים, לעסק וללקוחות.

השימוש בבינה מלאכותית בעסקים ובמערכות מידע טומן בחובו יתרונות רבים, אך גם סיכונים ואתגרים שיש להתחשב בהם. תכנון מוקדם, הגדרת מטרות ברורות, התייחסות לאספקטים אתיים והכשרת העובדים הם מפתחות להטמעה מוצלחת של AI בארגון. היעזרו בייעוץ מערכות מידע וייעוץ עסקי בזמן המעבר או לפניו כדי לוודא מעבר הדרגתי ולמנוע הפסדים או תקלות לא רצויות. באמצעות ניהול נכון, עסקים יכולים למנף את היתרונות של ה-AI ולהגביר את תחרותיותם בשוק.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
02-6310212